НАДАННЯ В ПОРТУГАЛІЇ ПРИТУЛКУ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ.

Написано goportugal

2022-03-04

2 березня вступила в законну силу Резолюція Ради Міністрів Португалії 29-А-2022 про спрощений режим надання тимчасового притулку громадянам України.

Основні моменти:

Притулок можна буде просити як особисто, так і онлайн

Як із Португалії, так і за її межами

Перша резиденція надаватиметься на рік із можливістю продовження 2 рази по півроку.

Громадяни інших країн – члени сім’ї осіб, які мають право на отримання притулку, також матимуть право на отримання резиденції.

На громадян України, які ПОТРЕБУВАТИМУТЬ фінансову допомогу та не мають житла, будуть розповсюджуватися всі ті самі права на таку допомогу, які передбачені основним законом щодо надання тимчасового притулку, а саме: щомісячна грошова допомога, надання житла або, як альтернатива, певна грошова сума.

Всім громадянам буде автоматично присвоєний податковий номер, номер соціального страхування, номер користувача системою охорони здоров’я, а також будуть надіслані персональні дані до біржі праці.

Починаючи із 4 березня 2022 року, у відділеннях імміграційної служби Португалії будуть працювати співробітники, які будуть приймати заявки виключно у громадян України по новому спрощеному режиму із 08.00 до 20.00. І що неймовірно приємно: це була ініціатива співробітників імміграційної служби і здійснювати прийом працівники будуть на волонтерських засадах , без отримання заробітної плати. Португалія – ти неймовірна!

Пакет документів для отримання притулку мінімальний, власне кажучи – це паспорт, і то якщо є. Без паспорту також можна, але встановити особу буде складніше і процес триватиме довше.

Звісно, що кожен біженець має право на перекладача , а ось чи буде у Португалії можливість усіх бажаючих забезпечити – поки що незрозуміло. Але вже зараз ми всі робимо свій вклад у допомогу і багато волонтерів приходять до відділень імміграційної служби аби допомогти.

Окрім волонтерів, завжди можна звернутися до Центру допомоги іммігрантам CNAIM https://www.acm.gov.pt/-/cnai-lisboa або Раду у справах біженців https://cpr.pt/apoio-juridico/

У коментарях можна залишати дані щодо організацій, адвокатів, перекладачів, які погодилися надавати юридичну допомогу.

Ви також можете звертатися до мене, на сьогоднішній асоціація Lado a Lado також надає всю можливу допомогу у всіх напрямках: contact@ladoalado.info

Офіційна сторінка імміграційної служби – https://www.sef.pt/pt/Pages/homepage.aspx

 

Вам также может понравиться…

Pin It on Pinterest

Share This