Португальска мова зі Світланою Оксюта в місті Порту

Написано Svetlana Pashalyk

2022-10-10

Як думаєте важливо знати і розуміти культуру та мову країни, в якій живете?
Вивчаючи мову іншої країни, ти відкриваєш новий світ для себе. Тому ми знайомимо вас з дуже чарівною, красивою та розумною Світланою Оксютою яка викладає португальску мову. Вивчення нової мови на мій погляд – це чудовий шанс знайти нових друзів. Ви неминуче спілкуватиметеся з новими людьми. Це і ті, хто навчає мову разом з Вами і Ваші викладачі, і ті, з ким Ви взаємодієте на різних онлайн-ресурсах, присвячених вивченню мов.
Для тих, кто починає вчити португальску мову та шукає вчителя, пані Світлана дасть пораду.
Світлано, давайте знайомитись, розкажіть трохи про себе.

Я народилася в місті Бровари, під Києвом, у 1983му році. В 2003, після третього курсу Музичного Факультету Педагогічного Університету Ім. Драгоманова, перевелася на заочно і переїхала жити до Португалії. Я вивчила мову настільки досконало за два роки, що в 2015му викладала музику виключно португальським дітям і виключно на португальській мові. А ще через рік, тобто у 2006му, почала працювати перекладачем у SEF у місті Порту і по сумісництву також перекладачем в різних Судах. Декілька років працювала перекладачем в компанії, що займалася нерухомістю. В мене періодично були також учні, які хотіли «підтягнути» свою португальську. І з часом все більше з’являлося іноземців, які хотіли навчитися розмовної португальської. 

У Португалії багато, особливо молодь говорять англійською, так чи варто вчити португальську, може краще підтягнути англійську?
Ні, не усі в Португаліі спілкуються англійською. Звичайно, англійська це мова інтернаціональна і вона завжди потрібна. Але якщо ви вже вирішили залишитися проживати в Португаліі, то саме через вивчення мови відбудеться інтеграція в соціум, в розуміння побуту, культури. Португальці будуть вас любити більше, коли ви з ними будете розмовляти їх рідною мовою. Просто уявіть себе на їх місці – вам теж було б дуже приємно, якби іноземці в Україні зверталися до вас саме по-українські.

На що варто звернути увагу щодо мови та з чого почати?

Звернути увагу на те, що мову треба вчити. Вона сама не вивчиться.
Вибрати зручний саме для вас час і спосіб вивчення мови – це вже гарний початок. 
Дітям простіше дається навчання і вони швидше починають говорити. А як дорослій людині почати говорити португальською, на що варто звернути увагу. Зі свого досвіду можу сказати, що досить довго прислухалася до мови, щоб чути окремі слова.
Так, дійсно. Дітям простіше. В них і пам’ять краще, і вони не мають такого мовного бар’єру, як дорослі. Найкраще для дорослих – та і швидше для дітей – це мати викладача, що говорить на їх рідній мові. Це в рази три/чотири пришвидшує вивчення мови. Звичайно, прислухатися, повторювати, запам’ятовувати, записувати, намагатися зв’язувати слова, щось говорити навіть з самого початку, розуміючи, що ще нічого і не говорите зрозумілого 🙂

Світлана, розкажіть про заняття, які ви проводите. Хто може стати вашим учнем?

Я працюю викладачем вже 17 років. Моїм учнем може бути будь-яка людина віком від 5 до 85 років (саме такий вік моїх учнів). Більшість занять я проводжу вдома, це і заняття з одним учнем, а також з невеличкими групами (2-5). Перший чудовий досвід викладання великій групі учнів мала з березня по серпень цього року, коли проводила заняття для вимушених переселенців з України. Саме тому, що досвід був чудовий, відкриваємо новий набір у групу або у групи, дивлячись по кількості бажаючих. Приміщення для цих занять знаходиться біля станції метро Маркєш. 

Небагато особистого, які Ваші улюблені місця в Порту? куди порекомендуєте сходити у вихідний?

Щодо Порту, я тут живу 19 років і на моїх очах відбулася грандіозна трансформація цього міста. Кожен тут знайде, куди сходити.
Музика, театри, музеї, виставки, бари, ресторани, парки, пляжі – дуже багато місць на ваш вибір і смак. 
Про що мріє Світлана?
Звичайно ж я мрію про швидку перемогу України, про її світле майбутнє. Я веду досить активне соціальне життя і воно завжди тісно пов’язане з моєю чіткою політичною позицією. 

Світлано, це мрія кожного українця, і ми віримо, що вона скоро стане реальністю. А ми дякуємо Вам за інтерв’ю та до швидких зустрічей. Успіхів вам і мирного неба всім

Чи ви готові до вивчення португальської мови?

Я готова бути вашим вчителем

Для всіх бажаючих вивчити португальську мову, що проживають у місті Порту, ласкаво просимо
Підписуйтесь на сторінку Світлани
А також пишіть свої коментарі та питання

Вам также может понравиться…

Пляжный теннис с Marcio и Luiz Souza

Пляжный теннис с Marcio и Luiz Souza

С Марсио мы познакомились через социальную сеть. Это было сообщение в группе, которое привлекло наше внимание:...

[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="circle" icons_location="top" col_number="auto" mobile="true" outer_color="light" network_names="true"]

Слава Україні