​​Як відмовитися від допомоги за кордоном щоб повернутися в Україну.

Написано Svetlana Pashalyk

2023-06-13

Українці повертаються додому попри ворожі обстріли. Однак перед тим як повернутися додому з країни яка надала допомогу необхідно владнати справи документами, в країні, де ви проживали.

Що вам потрібно зробити перед тим, як повернутися в Україну:

Відмовтеся від статусу тимчасового захисту:

Незалежно від країни проживання де вам надали допомогу, необхідно відмовитись від тимчасового захисту. Скасує ваш статус державний орган чи установа, в якій ви оформлювали документи. Однак, громадяни України можуть повторно отримати цей статус, якщо вирішать повернутися за кордон.

Переконайтесь, що ваші документи чинні:
Громадяни, які виїхали з України з чинним закордонним паспортом, не зіштовхнуться зі складнощами. Протермінований документ можна продовжити в дипломатичних установах ще на п’ять років – таке рішення ухвалив Кабмін, бо видати біометрію за кордоном не можливо. Також можна додати до паспорта дорослого дані дитини.

Українці, які мають тільки внутрішній паспорт або виїжджали з України без документів, також повинні звернутися до посольства чи консульства. Працівники установи видадуть спеціальний документ – посвідчення особи на повернення в Україну (платити консульський збір під час воєнного стану не потрібно).

Анулюйте одержання грошової допомоги за кордоном:
При поверненні додому біженці не можуть отримувати державні виплати. Якщо ви не повідомите відповідну установу про виїзд з країни, це вважатимуть правопорушенням. У такому разі українця може чекати штраф чи навіть заборона на в’їзд до країни.

До речі, декларувати в Україні грошові виплати, отримані за кордоном, не потрібно.

Сплатити податки:
Після 183 днів перебування за кордоном, українські переселенці можуть бути визнані податковими резидентами відповідної держави. Тому треба переконатися, що у вас немає боргу в країні перебування, звернувшись у податкову службу країни.
Якщо ж ви офіційно працювали за кордоном, потрібно отримати довідку про суму сплачених податків та зборів, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Легалізувати її можна у посольстві чи консульстві України.
Публікація несе інформаційний характер і може з часом змінюватися.

Вам также может понравиться…

Pin It on Pinterest

Share This