Водії легкових автомобілів з тимчасовим захистом та водіїв вантажівок, які бажають надалі працювати у даній галузі

Написано Svetlana Pashalyk

2022-03-13

Хто може отримати португальські водійські права та сертифікат професійного водія.
Громадяни України, які користуються режимом тимчасового захисту, з автоматичним наданням посвідки на проживання, строком на один рік, з можливістю продовження відповідного дозволу на проживання, згідно зі статтею 7.º, Закону № 67/2003, від 23 серпня, Постанови Ради Міністрів n.º 29-А/2022, від 1 березня та Закону n.º 24-B/2022, від 11 березня.
Також можуть скористатись цією функцією та тимчасовим захистом іноземні громадяни інших національностей, які є батьками, подружжям чи проживають у громадянському шлюбі з громадянином(кою) української національності, які перебувають під тимчасовим захистом.
Скільки часу можна користуватись посвідченням водія,виданим в Україні у Португалії для переселених громадян з України у режимі тимчасового захисту.
Ви можете їздити в Португалії з іноземним водійським посвідченням протягом 185 днів після в’їзду в Португалію і до отримання дозволу на проживання з тимчасовим захистом.
Після отримання тимчасового захисту необхідно враховувати наступне:
• До 90 днів ви можете продовжувати їздити з іноземним посвідченням водія, але повинні подати запит на обмін водійського посвідчення до IMT, I.P.
• Після перших 90 днів і до 2 років ви можете подати на обмін водійського посвідчення до IMT, I.P, але ви більше не можете їздити в Португалії з іноземним водійським посвідченням.

Необхідні документи для обміну водійського посвідчення:

• Іноземні водійські права
• Дозвіл на проживання з тимчасовим захистом
• Медична довідка, яку повинен надати лікар на електронній платформі для медичних довідок (можете отримати у будь-якій приватній клініці або у поліклініці по місцю проживання).
•Психологічний тест, якщо Ви бажаєте підтвердити категорії великовагових транспортних засобів, які входять до іноземного водійського посвідчення.

Зміна водійських прав – подача прохання.

Прохання на обмін необхідно подати за цим посиланням: https://www.cognitoforms.com/…/TROCADET%C3…

Зміна водійських прав – термін дії.

Посвідчення водія, видані в режимі тимчасового захисту, діють 1 рік і можуть бути продовжені у разі продовження режиму тимчасового захисту.

Професійні водії з сертифікатом кваліфікації водія з України

Посвідчення водія з третіх країн, передбачених статтею 5.°, Постанови (ЄС) n.° 1072/2009, Європейського Парламенту та Ради від 21/10/2009 року, автоматично визнаються з метою отримання кваліфікації водія (CAM) та коду 95 на посвідчення водія.

Що робити професійним водіям, котрі не можуть підтвердити наявнісь кваліфікаційного сертифікату САМ та необхідного коду 95 (CQM).

Якщо немає можливості довести документально, що ви є водієм транспортних засобів для перевезення важких вантажів або пасажирів, сертифікованих Україною, ви можете пройти 35-годинний навчальний курс та подати заявку до IMT для отримання професійного сертифікату відповідності водія (CAM ). Підготовка, навчання та іспит для отримання сертифікату, можуть бути проведені до завершення процесу та обміну водійського посвідчення.

Збори – звільнення від сплати

Громадяни, які користуються режимом тимчасового захисту, звільняються від сплати зборів у порядку обміну та атестації.

Lyudmyla Zosimska
В рамках виняткових заходів у контексті надання тимчасового захисту переміщеним особам з України, передбачених Декретом-законом № з інформацією, необхідною для обміну іноземних посвідчень водія та отримання професійної атестації.
Інформація доступна українською, португальською та англійською мовами, і з нею можна ознайомитись тут
Доступність інформації українською є результатом співпраці з ACM – Верховним комісаром з міграції.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇵🇹🇵🇹🇵🇹

Вам также может понравиться…

[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="circle" icons_location="top" col_number="auto" mobile="true" outer_color="light" network_names="true"]

Слава Україні